Trafik Sigortasından Tasarruf Etmenin En İyi Yolları

Trafik Sigortasından Tasarruf Etmenin En İyi Yolları

Bir araba aldığınızda, otomobil sigortanız olması gerekir. Kapsamlı ancak aynı zamanda ucuz olan bir kapsama almak önemlidir. Çoğu insan, araba sigortası yaptırmak için yola çıktıklarında iyi bir fiyat elde etmeye büyük önem verirken, daha sonra aramaya devam edemezler. Sürekli olarak iyi fırsatlar aramak size her yıl yüzlerce mal olabilir.

Birçok kişi, sürüş kaydınıza, aracınıza ve bulunduğunuz yere bağlı olarak tasarruf etmenize yardımcı olmak için otomobil sigortanızın maliyetinin düşürülebileceğinin farkında değildir.

İndirilebilirinizi Artırın

İndirilecek bir tutar için ödediğiniz tutarı sigortalıyorsanız, sigorta ücretlerinin maliyetini düşürecektir. Şimdi bu hamlenin kesinlikle aydan aya maliyetlerden tasarruf etmenin bir yolu olduğunu anlayın, ancak bir araba kazası geçirirseniz, evet, hasarları düzeltmek için size daha fazla mal olabilir.

Ancak, güvenli bir sürücü olma geçmişiniz varsa, deneyin ve beklenmedik araç maliyetlerini karşılamak için acil durum fonu için biraz para ayırın.

Araba Sürmeyi Deneyin

Kilometreyi takip eden bazı sigorta şirketleri vardır, bu nedenle ne kadar az araç kullanırsanız kapsama alanı o kadar ucuz olur. Bu politika türleriyle, 7.500 milden daha az giderseniz en düşük oranı elde edersiniz ve 13.000’e kadar olan her şey orta hızdır.

Planları İhtiyacınıza Göre Değiştirin

Planları ihtiyacınız olduğunda, ihtiyacınız olduğunda değiştirmek daha iyidir. Yepyeni bir araba satın almak, eski bir arabaya kıyasla farklı bir sigorta gerektirecektir. Araç kredinizi ödediğinizde, çarpışma ve kapsamlı kapsama ihtiyacınız olacaktır, ancak bir kez ödendiğinde, emrinizde çok daha fazla sigorta seçeneğiniz vardır.

İhtiyacınız olandan daha fazla çarpışma sigortası alabilirsiniz. Aslında, eski araçlarda çarpışma sigortasını yine de bırakmanız önerilir, çünkü kapsamlı kapsama alanı karşılaştırılabilir ucuzdur ve ihtiyacınız olan tüm kapsama alanını verecektir.

Politikaları Birleştir

Farklı şirketlerle araba sigortanız ve kiracı / ev sahibi sigortanız varsa, poliçenizi tek bir şirketle birleştirebilir ve indirimleri istifleyebilirsiniz.

İndirimleri Kontrol Edin

İşleri değiştirdiyseniz, yeni bir yere veya başka bir yere taşındıysanız, politika seçeneklerinizi takip edin. Yeni bir şehirde veya yeni bir işte daha ucuz bir politika elde edebilirsiniz.

Kredinizi Kontrol Edin

Kredi puanınızın sigorta maliyetlerinizde küçük bir rolü vardır. Faturalarınızı zamanında ödeyin ve kredi puanınızı artırmak için çok çalıştığınızdan emin olun. Bunu yaparken, artık daha düşük ücretlere hak kazanıp kazanmadığınızı kontrol edin.

Diğer İndirimler

Bir öğrenci olarak, iyi notlar size indirim kazanabilir. Bir yetişkin olarak, yetişkin sürücü güvenliği programını daha iyi indirimlerden alıp alamayacağınıza bakın. Kırmızı renkli bir arabadan kaçınmayı düşünün, çünkü bunlar diğer renkler ile karşılaştırıldığında kullanıcılar için daha yüksek sigorta oranları ile birlikte gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir