Satış Sonrası Otomobil Parçaları Online satın alın ve kaydedin!

Satış Sonrası Otomobil Parçaları Online satın alın ve kaydedin!

İnternet, para kazanmak isteyen karşılaştırmalı alışveriş yapan kişiler için mükemmel bir kaynak olduğunu tekrar tekrar kanıtlamıştır. Değerli dolar tasarruf için en yeni internet fırsatı pahalı kamyon ve araba tamir olduğunu. Oto tamir tasarrufları tarihsel olarak Do It Yourselfer veya arka bahçe tamircisi ile sınırlıydı – sonuçta tasarruflar emek şeklinde gerçekleşti. Neyse ki, o günler bitti, çünkü daha fazla kişi interneti ihtiyaç duydukları otomobil parçalarını satın almak ve satın almak için kullanıyor ve daha sonra bunları yerel bir garaja veya arka bahçe tamircisine monte ediyorlar. İnternet, neredeyse tüm kamyon ve araba parçalarının tampon kapsamına tampon sağlar ve yerel otomobil parçaları deposuna göre önemli tasarruflar sağlayabilir. Bazı satış sonrası parçalarda% 70’in üzerinde tasarruf duydum. Araba tamir maliyetlerinin eski standart hesaplamasını dikkate alırsanız (% 50 parça +% 50 işçilik) toplam tasarruf% 35 kadar yüksek olabilir.

Örnek olarak 4 tekerlekli tipik bir fren işi yapalım. Kullandığım araç 2001 Chevy Cavalier – ön disk frenleri ve arka kampanalı 2.4 litrelik bir motordu. Yerel otomobil parçaları mağazalarına birkaç çağrı yaptım (daha iyi bir fiyat karşılaştırması yapmak için bayilerden ve OEM parçalarından bilerek kaçındım). Pergelleri dahil etmedim.

101,40 $ için ön yarı metalik fren balataları, ön rotorlar, arka fren kampanaları, arka fren pabuçları ve yeni fren donanımını çevrimiçi olarak gönderebildim. Aynı fren parçaları (özellikle “Premium” seviye parçalar olarak sınıflandırdıkları hiçbir parçayı seçmedim) yerel bir otomobil parçaları mağazasından 345,47 dolardan geldi. Dürüst olmak gerekirse, satış sonrası fren parçalarında% 70’in üzerinde tasarruf sağlayabildiğim için biraz şok oldum. Ben% 70 tasarruf normalde “satıcı” özgü parçalar için özel olacağını düşündüm.

Dikkate alınması gereken diğer birkaç şey, kendi parçalarınızı getirirseniz garajların daha yüksek bir saatlik ücret talep etmeye başladığını duymuştum. Genellikle sizin için satın aldıkları otomobil parçalarını en az% 20 oranında işaretledikleri için alışılmadık bir durum değildir. Bununla birlikte, size genel ekstra maliyet genellikle oto parça mağazasından bir garaj indirimi aldıkları için minimumdur.

Bir diğer önemli husus, doğru otomobil parçalarını çevrimiçi olarak satın aldığınızdan emin olmaktır – aracınıza hangi otomobil parçasının uygun olduğunu% 100 doğrulukla belirlemek çok zor olabilir. Çoğu çevrimiçi mağaza, doğru parçaları almanızı sağlamak için aracınıza çapraz referans verecek ücretsiz numaralar ve samimi bilgili personel sunar. Kullanamayacağınız parçalarla sonuçlanmak istemezsiniz ve potansiyel olarak masraflarınızla geri göndermek zorunda kalırsınız (bazı çevrimiçi mağazalar da yeniden stoklama ücreti alır). Başka bir seçenek de, çevrimiçi satın almadan önce ihtiyacınız olan parça numaralarını onaylamak için bir bayiye başvurmaktır. Bayiler VIN # numaranızı kullanabilir ve doğru araç için doğru parçayı belirleme konusunda başka bir doğruluk düzeyi sağlayabilir.

Sonuç olarak, otomobil parçaları için çevrimiçi olarak önemli tasarruflar vardır. Oto tamirden tasarruf etmenin tek yolunun kendiniz yapmak veya yerel arka bahçeciyi kiralamak olduğu günler geride kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir