Oto Taşıma ve Araç Nakliye Endüstrisi

Oto Taşıma ve Araç Nakliye Endüstrisi

Otomobil taşımacılığı endüstrisi aracılar tarafından% 90 oranında işletilmektedir! Otomobil nakliye şirketlerinin çoğunun araba römorku yoktur. Müşterilerine destek sağlamak için kendilerini kamuya ya da müşteri hizmetleri ekibine pazarlayacak personel ya da bütçeleri yoktur. İşi almak için genellikle ağızdan ağıza veya yerel reklamcılığa güvenirler. Taşıyıcılar kamyonlarını doldurmak ve hareket ettirmek için aracılara derinden güvenirler.

Oto taşıma aracılarının yüzlerce taşıyıcıya erişimi vardır ve genellikle aracınızın teslim alınması veya teslim edilmesi için ihtiyaç duyabileceğiniz her yerde sizi barındırabilir. Saygın bir komisyoncu ile çalışmak, daha iyi bir fiyat elde etmenize veya kendi başınıza bulamayacağınız bir şirket bulmanıza yardımcı olabilir. Broker ayrıca size daha rekabetçi bir fiyat teklifi verebilir ve size daha iyi destek sunabilir. Sürücülerin çoğu tek kişilik operasyonlar veya kaliteli müşteri hizmeti sunmak için personel altındadır.

Otomobil taşımacılığı endüstrisi nasıl çalışır?

Farklı şirketlerden / brokerlerden teklif aldığınızda – hepsi işletmeniz için rekabet eder. Ama gerçek şu ki, sürücülerin arabanızı hareket ettirmesi için teklif veriyorsunuz. Teklifiniz çok düşükse, arabanız toplanmaz veya teslimat için birkaç hafta sürebilir.

Bunun nasıl çalıştığına dair bir örnek: diyelim ki rota (NJ’den FL’ye). Endüstrideki tüm kamyoncular tarafından kullanılan sevkiyat panosunda alınmayı bekleyen genellikle 20-40 araba vardır. Hepsi yüksekten düşüğe doğru fiyatlandırılır. Sürücüler, daha fazla ödeme yapan yüklere daha fazla ilgi duyacaktır. Bu nedenle, en düşük teklifi seçtiyseniz ve listede daha yukarıda belirtilen 10 araba varsa, arabanız bir süre araba yolunuzda oturacaktır. Yükünüz alınacak son kişi olacak ya da dürüst olmayan bir broker size dünyayı vaat edip paranızı alırken asla bir sürücü alamazsınız.

Doğru oto ulaşım teklifi nasıl alınır?

Paranın konuştuğu sektörde – bütçeniz, aracınızın teslim alınması ve teslim edilmesi için fiyatı belirleyecektir. En düşük araba taşıma oranlarının seçilmesi her zaman önerilmez. İlk önce düşük bilyalı fiyat teklifleriyle ilgilenen ve daha yüksek fiyat teklifi veren tüketicilerin şikayetlerini sürekli olarak duyuyoruz – araçlarını 2-4 iş günü içinde aldık.

Google’da “otomatik taşıma fiyatları”, “araba nakliye ücretleri” veya “araba nakliye fiyatları” için arama yapın ve çeşitli otomatik nakliye şirketi web sitelerini inceleyin. Tek tek şirketlerden veya karşılaştırma sitelerinden teklif alın ve fiyatları karşılaştırın. Taşıma geçmişleri gibi sitelerde şirketin geçmiş performansını kontrol edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir