Oto Tamirlerini Azaltmaya Yönelik 7 İpucu

Oto Tamirlerini Azaltmaya Yönelik 7 İpucu

Bizi olmamız gereken yere götürmek için araçlarımıza güveniyoruz. Bu, yolda uzun saatler ve araçlarda çok fazla aşınma ve yıpranma anlamına gelir – bu nedenle, haklar gereği, oto tamir servisleri beklenen masraflarımızın bir parçası olmalıdır. Ancak, bu araç onarımlarının yaşamın sabit bir parçası olması gerekmez. Tamirci dükkanında harcanan zamanı minimumda tutmak için yapabileceğimiz birkaç proaktif şey var.

Oto bakım konusunda proaktif olmayı hiç düşünmediyseniz, şimdi tam zamanı. Daha da iyisi, bir oto tamir servisi uzmanı olmanız veya bu basit görevleri yapmak için araçlarla dolu büyük bir garajınız olması gerekmez. Aksine, sadece bazı temel bilgi ve araçlar yeterli olacaktır. Başlayalım.

Oto Tamirlerini En Aza İndirme İpuçları

1. Kılavuzu okuyun. Araç kılavuzunuz, yağı ne sıklıkta değiştireceğiniz, motorunuzun nasıl çalıştığı konusunda nelere dikkat etmeniz gerektiği ve diğer birçok faydalı gerçek hakkında size bilgi verecektir. Onları bilmek ve takip etmek, sizi büyük ölçüde ağırlaştırır.

2. Motor ışığı yanar yanmaz, teşhis kontrolü için yanınıza alınız. Küçük sorunların üstesinden gelmek daha büyük ve masraflı sorunları önleyecektir.

3. Yağı değiştirin, su ekleyin, antifrizi koruyun ve araca ilave edilmesi gereken diğer sıvıları takip edin. Bu, performansını daha iyi koruyacak ve aracın diğer parçalarına zarar verme riskini en aza indirecektir.

4. Lastiklerinizi doğru ağırlık ve miktarda hava ile saklayın. Bu bilgiler kullanım kılavuzunuzda listelenecektir. Ayrıca, önerildiği gibi döndürüldüğünden emin olun. Bunlardan herhangi birinin yapılmaması bir patlamaya neden olabilir.

5. Sürüş sırasında dikkat edin. Yolda tekerleklere zarar verebilecek eşyalara dikkat edin veya aracınızın çalışmalarına başlayın.

6. Şanzımanınızın bakımını yaptırın. Aracınız için ne sıklıkta önerildiğini öğrenmek için yağı değiştiren kişilerle konuşun.

7. Sürüş sırasında aracınızın olağandışı sesler çıkardığını fark ederseniz veya gereksiz yere sallanıyor gibi görünüyorsa, kontrol için yanınıza alın. Sesleri / titremeyi görmezden gelmekten ve önlenebilecek ciddi bir sorun veya onarım olduğunu bulmaktan ziyade strese girmenin bir şey olmadığı söylenmelidir.

Araçlarınızın bakımını yapmak için zaman ayırdığınızda, oto tamir servislerine harcanan zamanı ve parayı en aza indirebilirsiniz. Araçlarınızdan daha fazla yararlanmanın ek yollarını öğrenmek için bugün yerel bir oto tamir servisi ekibiyle konuşun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir