Oto Kaportacı Seçmedeki Püf Noktalar

Oto Kaportacı Seçmedeki Püf Noktalar

Ne arayacağınızı bilmeden, kaliteli bir oto tamirhanesi seçmek zordur. Aracın ilk kez doğru şekilde sabitlendiğinden emin olmak için doğru otomobil mağazasını seçmek önemlidir. Ayrıca, mağazanın dürüst ve güvenilir olduğundan emin olmanın en iyi yolu. Deneyimli personel ve sertifikalar da dahil olmak üzere iyi bir mağazanın birçok önemli özelliği vardır. Bir seçim yapmadan önce müşteri yorumlarını okumak da yardımcı olabilir.

Sertifikalı Mağaza

İyi bir kaportacı en büyük otomobil organizasyonu tarafından onaylanmıştır. Kuruluşun onayını alan tesisler, belgelendirme genellikle uzun bir süreç olduğu için yeteneklerini kanıtlamıştır. Bir otomobil dükkanı onaylanmak için en son ekipmana, kalifiye teknisyenlere ve uygun bir tesise sahip olduğunu göstermelidir. Ayrıca çalışanlarına ortalamanın üzerinde eğitim sunduğunu da göstermelidir. Daha büyük dernekler, onay vermeden önce her zaman önceki müşterilerden de geri bildirim alırlar. Otomobil mağazaları, mağazanın belirli nitelikleri yerine getirmesini gerektiren parça üreticileri ve Autobody Alliance gibi kuruluşlardan da sertifika alabilir.

Kalifiye ve Deneyimli Kadro

İyi bir oto tamirhanesi, çeşitli sertifikalara sahip nitelikli personele sahiptir. ASE (Otomotiv Servis Mükemmelliği) sertifikasyonu özellikle önemlidir. ASE, ticaretinde yetkinlik gösteren otomobil teknisyenlerine sertifikalar sunan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Teknisyenler ayrıca GM, Chrysler, Toyota ve Nissan gibi otomobil üreticilerinden, belirli otomobil markalarıyla ilgili bilgi ve deneyimlerini gösteren sertifikalara sahip olabilirler. Bazı otomobil teknisyenleri ayrıca Bendix, Moog veya NAPA’dan satış sonrası eğitim de almaktadır. Çoğu eğitim büyük miktarda bilgi ve deneyim gerektirir ve bir teknisyenin alanında profesyonel olduğunu gösterir.

Olumlu Müşteri Yorumları

Mümkün olduğunda, eski müşterilere mağaza ile ilgili deneyimleri hakkında danışılmalıdır. İncelemeleri bulmak için bazı kaynaklar çevrimiçi olup, bir kaporta dükkanının halktan iyi geribildirim alıp almadığına karar vermeyi kolaylaştırır. İncelemeler, aracın ilk kez düzgün bir şekilde sabitlendiğini ve işin zamanında tamamlandığını belirtmelidir. Olumlu incelemeler ayrıca bir tamirhane tarafından garanti verilip verilmediğini ve tesisin temiz ve düzenli olup olmadığını da tartışmalıdır. Büyük bir otomobil birliğinin onayına sahip bir tesis, müşterilerden olumlu geri bildirim geçmişi gösterdi, ancak bir mağazaya mümkün olduğunca kontrol etmek her zaman iyi bir fikirdir.

Tüm Sigortaları Kabul Ediyor

İyi bir vücut mağazasının bir başka önemli yönü de sigortadaki tüm formları kabul etmesidir. Tüm sigorta sağlayıcılarını kabul eden bir oto tamirhanesi, talepleri hızlı bir şekilde çözmek için sigorta şirketleriyle çalışma deneyimine sahip olduğunu göstermektedir. Büyük sigorta sağlayıcılarını kabul etmekte tereddüt eden bir dükkan, bir şeyin yanlış olabileceğini gösteren kırmızı bir bayraktır. Bu aynı zamanda bir kolaylık konusudur ve araç sahibinin rahat hissettikleri bir dükkan seçmesini kolaylaştırır.

Doğru oto tamirhanesini seçmek biraz sabır ve dikkat gerektirir. Örneğin, çalışanlar uygun şekilde eğitilmediyse ilk mağazayı seçmek felaket olabilir. İyi bir otomobil dükkanı, temiz ve samimi ve bilgili bir kadro ile güncel. Dükkan, hem tesis hem de teknisyenler için olumlu eleştirilere ve çeşitli sertifikalara sahip olmalıdır. Aynı zamanda her türlü sigortayı kabul etmeli, onarımları kolay ve rahat hale getirmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir