Kredili Araç Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredili Araç Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu mükemmel bir senaryo: sürüş testinizi sildiniz ve hayalinizdeki arabayı uzun süredir satın almaktan tasarruf ediyorsunuz. Ancak, otomatik kredi sözleşmenizde bu noktalı çizgiyi imzalamadan önce, havada bir tereddüt unsuru vardır; kredi geçmişinizin olmadığı gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Kredi geçmişiniz, kredinizin onaylanıp onaylanmadığını bilmede belirleyici bir faktör olabilir. Bununla birlikte, çoğu zaman, başlamak için yeterli kredi geçmişi yoktur.

Bir kişinin kredi geçmişi bulunmamasının birçok nedeni olabilir. Genellikle, üniversite mezunları ve gençlerin kredi geçmişi yoktur, çünkü şimdiye kadar kredi kaydı oluşturma şansları yoktu.

Kredi geçmişi olmayan kişilerin başka bir örneği, yeni bir ülkeye taşınan ve çoğunlukla nakit işlemleri yapmayı tercih ettikleri için oto kredisi için başvurmamış yeni göçmenlerdir. Ancak, kredi için başvurmak, özellikle söz konusu dönemde akıllıca ve içtenlikle borç ödediğinizde, iyi bir şey olabilir. Ayrıca, oto kredisi, bir araca eşdeğer miktarda tasarruf edip başka bir yere yatırım yapabileceğiniz anlamına gelir. Üniversiteden yeni mezun olduysanız veya farklı bir ülkeye taşındıysanız, tasarruf ettiğiniz miktar size inanılmaz bir yardımcı olabilir.

Peki, Kredi Geçmişi Olmayan Bir Otomatik Kredi almaya nasıl hak kazanabilirsiniz?

· Ortak imzalayan bulun

Ortak imzalayan kişi genellikle adını kredinize ekleyen ve böylece krediyi temerrüde düştüğünüzde krediyi sizin adınıza geri ödemeyi kabul eden kişidir. İlk kez bir araba alıcısı olarak, iyi bir kredi notuna sahip bir ortak imzalayan, kredinizin onaylanmasında büyük bir faktör olabilir.

Otomatik kredinizi geri ödeyip ödeyemeyeceğinizi kontrol etmenin tek ölçüsü iyi bir kredi geçmişi sağlamaktır. Bununla birlikte, bir kredi geçmişinin yokluğunda, iyi bir sicile sahip bir ortak şarkıcı, kredinizi geri ödeyemiyorsanız yedek olarak hareket edebilir. Bu nedenle, ortak imzacıya sahip olmak otomatik ödünç vericinizde bir güvenlik hissi verir ve size kredi için onay vermek için daha istekli olacaktır.

· Peşinat tutarını artırın

Otomatik kredi vermeden önce ağır bir peşinat ödemek istiyorsanız, otomatik borç verenin otomatik kredinizi onaylaması daha olasıdır. Genellikle, araba fiyatının yüzde yirmisi peşinat ödemek için iyi bir miktar olarak kabul edilir. Bununla birlikte, peşinatta alışılmış tutardan daha yüksek bir tutar ödeyebiliyorsanız, otomatik kredinizle daha fazla çekilme olasılığınız daha yüksektir. Bunun nedeni, ağır peşinatın toplam kredi tutarını azaltması ve otomatik borç verenin ödemelerinizden emin olmasıdır.

· Uygun bir kredi belirleyin

Farklı otomobil kreditörleri, durumunuza bağlı olarak çeşitli otomobil kredisi programları önerebilir. Teknik özelliklerinize göre uyarlanmış bazı kredi programları olabilir; bazıları kolej dışındaki öğrenciler için tasarlanabilirken, bazıları ülkeye yeni yerleşmiş sakinler için hazırlanabilir. Kredi programınıza uygun olabilecek konaklama yerlerini açık tutun.

Kredi geçmişi olmayan ilk kez araba alıcısı olmak o kadar da zor değil. Kredi geçmişi olmayan kişilere oto kredisi sağlayan birçok oto kredisi vardır. Yukarıdaki noktaları aklınızda bulundurun ve yakında yeni arabanız için ilk otomatik kredi anlaşmanızı kapatacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir