En İyi Trafik Sigortası

En İyi Trafik Sigortası

Gerçek şu ki, “en iyi otomobil sigortası” olarak kabul edilen tek bir şirket veya politika yoktur. Doğru olan her birey için sizin için en iyi olan bir politika olmasıdır. Ortalama bir sürücü için üç ana tip oto sigorta poliçesi vardır; sorumluluk kapsamı, kapsamlı teminat, çarpışma teminatı.

Genel olarak, sorumluluk kapsamı en ucuz olanıdır, bunu kapsamlı takip eder, ardından çarpışma en pahalıdır. Bununla birlikte, bir politikanın maliyetine giren daha birçok faktör vardır. Birincil sürücünün yaşı, sigortalanacak aracın yeri, aracın markası ve modeli, birincil sürücünün sürüş kaydı ve hatta aracın güvenlik derecelendirmeleri politikanızın maliyetini dikkate alır.

Yasaya göre, ABD’de sürdüğümüz her araba sigortalanmalıdır. Bunun zorunlu doğası, özellikle zengin bir kişi değilseniz, mümkün olan en ucuz politikayı satın almayı cazip hale getirebilir. Birçok insan bu varsayımı yaptı ve sadece bir kaza veya hırsızlıktan sonra satın aldıkları politikanın hiçbir şeyi kapsamadığını öğrenmek için mümkün olan en ucuz sigortayı satın aldı! En iyi otomobil sigortası muhtemelen en ucuz değildir. Sorumluluk kapsamı, hangi sürücünün arızalı olduğuna bakılmaksızın, bir kazada meydana gelen herhangi bir hasarı kapsamaz. Ayrıca, üzücü bir araçsız sürücü bırakabilecek hırsızlık veya aracı kapsamaz.

Kapsamlı kapsam çalıntı bir aracı kapsayacak ve genellikle sorumluluk kapsamından biraz daha pahalıdır. Otomobil sigortası söz konusu olduğunda, en iyisi bir cheapskate olmamaktır, çünkü sonunda çok daha fazla kaybedebilirsiniz. Kapsamlı, doğa eylemleri gibi bir çarpışmadan başka bir şeyi kapsamaktadır. yağmur veya ateş.

Çarpışma kapsamı size en eksiksiz kapsamı sunacaktır ve bu nedenle, genellikle kapsamlı kapsamdan biraz daha fazladır, ortalama% 50 daha fazladır. Çarpışma kapsamı, başka bir araba ile çarpışma veya bir ağaca çarpma olsun, arabanıza herhangi bir çarpışmadan kaynaklanan herhangi bir hasarı kapsayacaktır. Bu tür bir politika ayrıca kapsamlı kapsam dahilindeki her şeyi de kapsayacaktır. Aylık ödemeler pahalı olsa da, büyük bir kaza veya başka bir olay durumunda büyük zaman ödeyebilirler.

Bir hak talebinde bulunduğunuzda ödenmesi gereken her zaman bir kesinti olduğunu unutmayın. Genellikle, ne kadar düşülürse, aylık ödemeler de o kadar düşük olur. Bir kişi, aylık ödemelerini düşük tutmak için yüksek bir indirimi tercih etmeye cazip gelebilir, ancak bu taktik kısa görüşlüdür ve sizi arkada ısırır ya da bir talepte bulunmanız gerekir.

Umarım, bu ipuçları ve işaretçiler sizin için en iyi trafik sigortası karar vermenize yardımcı oldu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir