En İyi Oto Kaporta Çarpışma Tamir Merkezi Nasıl Bulunur

En İyi Oto Kaporta Çarpışma Tamir Merkezi Nasıl Bulunur

Kaza olayı çok stresli olabilir. Doğru Auto Body Shop’u bulmak aynı derecede zorlayıcı olabilir, umarım bu makalede endişelerinizin çoğunu hafifletmeyi umuyoruz (iyi değilse de) Auto Body Shop’u ve sizin için doğru olanı nasıl bulabileceğinizi açıklayın.

En iyi oto çarpışma atölyeleri uygulanan işin / malzemenin kalitesi ve genel işin zamanında yapılması ile belirlenir. Kalite iki farklı özellik (1) parça / malzeme ve (2) işçilik ile ayrılabilir. Fabrika OEM parçalarının kalitesi satış sonrası türün çok ötesindedir. Tabii ki satış sonrası ürünler daha ucuzdur, ancak aracınıza da “ucuzlaştırılmış” olan şey de budur. Basitçe kullanılan malzemeler kalitesiz, bu sorun korkunç kalıplar nedeniyle biçimsiz parçalar ile büyür. İyi bir dükkan, bu rotayı gerekli herhangi bir şekilde önleyecektir. Fabrika OEM parçasıyla, araç sahibi yapısal dayanıklılığı ile birlikte otomobillerinin değerini koruyor. Aracınızı onarmak için gereken bondo, astar ve boya, en iyi sonuç veren bitmiş ürünü üretmek için en yüksek kalitede olmalıdır. Çoğu oto tamirhanesi su bazlı çevre güvenli boyamaya dönüştü ve sadece iyi bir tamirhanesi bu boya işleri için ömür boyu garanti sunacak.

Emeğin kalitesi bir aracın nihai sonucunda önemli bir faktördür. Otomotiv işleri (iCar, PPG, vb.) Alanında sertifikalı olması gereken uygun şekilde eğitilmiş teknisyenlerle başlamak. Deneyimleri de daha büyük bir rol oynamaktadır, örneğin mekanik, mühendislik ve özel imalat alanlarında çeşitli ilgili geçmişlere sahip çalışanlarımız var. Bu, özel modifikasyonlara sahip bir araç hakkında hızlı bilgiye ihtiyaç duyulduğunda yardımcı olur. İyi bir çarpışma onarım atölyesi eski ve yeni dahil olmak üzere tüm büyük otomobil modellerinde bilgi sahibi olacaktır.

Bir mağazanın yavaş onarım süreci bazen kasıtsız olabilir. Sigorta şirketlerinin bir talep makbuzu yapıldıktan sonra 10 gün içinde ödeme yapmaları gerekmektedir, ancak bu her zaman böyle değildir; Sigorta şirketleri “sizi yıpratmak” için telefon görüşmeleri kaçınarak ödeme kaçının. İyi bir dükkan müşterileri için ayağa kalkacak ve doğrudan sigorta ile ilgilenecektir. Bu, bir “doğrudan tamir atölyesi” veya kendileri için çalışmayı güvence altına almak için paradan tasarruf etmek ve satış sonrası parçalarla aracınızı devalüe etmek için sigorta ile çalışan bir “tercih edilen sağlayıcı” mağazası ile karıştırılmamalıdır. İyi bir dükkan, aracınız için en uygun onarım kapsamını almak üzere müşterilerini sigorta şirketine karşı savunacaktır. Doğru hasar tahmini yapıldıktan sonra, köklü bir kaportacı aracı en kısa sürede onarmak için gerekli parçaları sipariş edecektir. Geri emirlerden, nakliye gecikmelerinden veya ortaya çıkabilecek diğer sorunlardan (yanlış parça gösterilmesi gibi) uzak durmak için bunu hemen yapmak önemlidir. Toplam geri dönüş süresi, araç için gereken iş miktarı, sigorta ve parça şirketlerinin neden olduğu gecikmeler ve otomatik çarpışma onarım atölyesinin etkinliği ile belirlenir.

Bir Oto Kaportasının ne kadar etkili olduğunu belirlemenin harika bir yolu, inceleme sitelerini kullanmaktır. Yelp, bir çarpışma onarım atölyesinin ne kadar iyi olduğunu görmenin harika bir yoludur. Bir işletmenin zamanını veya kalitesini söz konusu mağaza için oluşturulan incelemelere dayanarak doğrulayabilirsiniz. Bir mağaza ile ilgili yorum bulmanın başka bir yolu da Facebook veya Google Yorumları kullanmaktır. Bu siteler yelp kadar saygın olmasa da (üstün algoritma işlevleri nedeniyle), size belirli çarpışma onarım atölyesinin ne kadar iyi olduğuna dair daha fazla perspektif verebilirler. En iyi kararınızı kullanmaya çalışın ve her incelemeye her zaman güvenmeyin. İstediğiniz kaporta dükkanını seçme şansınız olduğunu unutmayın! Sigorta şirketiniz veya başkası tarafından yönlendirilmeyin. Araştırmayı yapın ve kendinizi eğitin. Yeni onarılmış aracınızdan memnun kalacağınıza söz veriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir