Düşük Faizli Taşıt Kredisi Almak için Yapılacaklar ve Yapılmayacaklar

Düşük Faizli Taşıt Kredisi Almak için Yapılacaklar ve Yapılmayacaklar

Otomobil krediniz için iyi bir anlaşma yapmak önemlidir. Bunun üzerine mümkün olan en iyi faiz oranını elde etmek demektir. Düşük bir oran birden fazla yolla yardımcı olur. Ancak, düşük oranlı bir oto kredisi almak için, ne yapacağınızı ve kaçınmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Aşağıdaki liste en iyi fırsattan yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Düşük Oranlı Otomatik Kredi almak için aşağıdakileri yapın:

· Kullanılmış bir araba almayı düşünün

Ödevinizi yapmak her zaman yararlıdır, çünkü sizin için uygun araç türünü değerlendirmenize yardımcı olur. Satın almak istediğiniz arabanın türüne karar vermek, geliriniz ve temel gereksiniminiz gibi çeşitli faktörlere bağlı olabilir. Kullanılmış bir araba, yeni bir arabaya kıyasla size daha düşük bir fiyattan yararlanabilir. Kullanılmış bir otomobilin satın alma fiyatı yepyeni bir otomobilden daha ucuz olduğundan, borç veren kullanılmış bir otomobilin faiz oranını düşürmeye istekli olacaktır. Düşük risk, daha ucuz bir faiz oranı çeker. Bu nedenle, düşük oranlı bir oto kredisi alma şansınızı önemli ölçüde artırabileceğinden, kullanılmış bir araba satın alma konusunda bilinçli bir şekilde düşünün.

· Kredi Puanınızı biliyor musunuz?

Kredi puanınız hakkında önceden bilgi sahibi olduğunuzda, daha iyi bir oran için pazarlık yapmak için daha iyi bir konumda olursunuz. İyi bir kredi puanı, güvenilirlik oluşturmanıza ve bütçeniz dahilinde otomatik finansman hedeflemenize olanak tanır. Kredi puanınızı yükseltmek için uğraşıyorsanız, bekleyen borçlarınızı ve vadesi geçmiş faturalarınızı ödeyerek başlayın. Kredi puanınızı kontrol ettikten sonra, düşük oranlı oto kredisi almak kolay olacaktır.

Düşük Oranlı Otomatik Kredi almak için aşağıdakilerden kaçının:

· Peşinatın Avantajlarını ihmal etmeyin

Bir araba alırken, ağır peşinat ödemesinin faydaları çoğu zaman göz ardı edilir. Ancak, iyi bir peşinat tutarı doğrudan faiz oranınızı düşürebilir. Peşinat, güçlü finansal pozisyonunuzun bir kanıtı olduğundan, kolayca müzakere edebilecek ve düşük oranlı bir oto kredisi elde edebileceksiniz. En iyi peşinat tutarı toplam araç fiyatının yüzde 20’sidir. Bu nedenle, peşinat yatırmak kredi almak için kolay bir bilettir.

· Kısa Kredi Vadesi seçmeyi unutmayın

Bu tür bir kredi için alışveriş yaparken, kısa bir kredi dönemi seçme seçeneğiniz olacaktır. Borç verene ne kadar uzun süre borçlusunuz, faiz oranındaki artış o kadar büyük olur. Kredinize kısa bir kredi süresi, kredinizi hızlı bir şekilde geri ödeyebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, faizlerin birikmesi için daha az zaman verilmesi anlamına gelir. Kısa bir kredi dönemi seçtiğinizde, otomatik olarak düşük oranlı bir otomatik kredi seçersiniz.

Bir otomobil kredisi için alışverişe gittiğinizde, hazırlanmak iyi bir fikirdir. Ne yapacağınızı ve nelerden kaçınacağınızı bilmek tüm farkı yaratabilir. Bu nedenle, kolayca düşük oranlı bir oto kredisi almak için yapılması ve yapılmaması gerekenler listesine başvurmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir