Çevrimiçi İhtiyacınız Olan Ücretsiz Araç Tamir Kılavuzunu Bulun

Çevrimiçi İhtiyacınız Olan Ücretsiz Araç Tamir Kılavuzunu Bulun

Hangi onarım gereksiniminiz olursa olsun ücretsiz bir otomatik onarım el kitabına kolayca sahip olabilirsiniz. Bir internet erişimine ihtiyacınız var ve oto tamir kılavuzlarını aramak için belirli bir prosedürü takip etmeniz gerekiyor, ancak bu prosedürü birkaç kez yaptığınızda, kendiniz otomatik onarım yapmak için doğru talimatları bulmak çok kolay olacak ve maliyeti olmayacak. sen bir kuruşsun.

Onarım yapmak istediğinizde seçmeniz gereken dört tür otomotiv açıklama belgesi vardır;

  • Genel kılavuzlar
  • Teşhis açıklamaları
  • Onarım kılavuzları
  • Bakım kılavuzları

Genel Kılavuzlar

Bazı genel el kitaplarına ek olarak, bunların çoğu marka ile ilgilidir. Burada araç pazarındaki markaların çoğunun nasıl onarılacağı konusunda adım adım rehberlik alabilirsiniz. Diyelim ki bir Honda Acura 2002 modeliniz var ve bu marka ve model için bir kılavuz bulmak istiyorsunuz. Bir arama motorunda aşağıdaki aramayı yapın: “ücretsiz araba kılavuzları + Honda Acura + 2002”. Ardından, Honda Acure 2002 modeliniz için her türlü açıklama sağlayan uzun bir site listesine sahip olacaksınız ve ne istediğinizi seçebilirsiniz.

Teşhis açıklamaları

Otomotiv teşhis kılavuzları marka ve modele göre alt bölümlere ayrılabilir. Ancak aynı zamanda aracın motordan etkilenme problemleri, fren problemleri, soğutma problemleri, egzoz problemleri, marş veya durma problemleri, şanzıman problemleri vb. Gibi etkilenen bölgeye ayrılabilir. Diyelim ki bir marş probleminiz var. Aramanız “araç teşhis kılavuzu + başlatma sorunu” olacaktır, o zaman seçim için yeterli onarım bilgisinden daha fazlasını almalısınız. Tüm seçeneklerin boş olduğu teşhis ağaçlarını bile alabilirsiniz.

Muhtemelen birden fazla kez aracınızın herhangi bir yerinden kaynağını bulmadan rahatsız edici bir ses duydunuz. Bu, karşılaşılması gereken en garip durumlardan biridir çünkü ciddi bir sinyal mi yoksa sadece küçük bir şey mi olduğunu bilmiyorsunuz. Bazı web siteleri, araç sorunlarını gürültü, ses ve titreşimli sinyallerle teşhis etme fırsatı verir – bu harika. Ne kadar erken bulursanız o kadar çabuk düzeltebilir ve sonra rahatlayabilirsiniz. Arama yaparken sesi tanımlayabilirsiniz, örneğin “whine gürültüsü” veya “vites değiştiricileri” veya “aktarma organları titreşimi” artı araç teşhis kılavuzu artı en sonunda marka.

Onarım Kılavuzları

Düzenli el kitaplarına ek olarak, diğer internet belgelerinde veya makaleler gibi web sitelerinde çok öğretici ve ayrıntılı açıklamalar da alabilirsiniz. Aramadan önce bu tür onarımları alt bölümlere ayırmanın doğal yolu, aracın onarılacak alanıdır. , örneğin gövde tamiri, egzoz tamiri, süspansiyon düzeneği, iç onarım ve hatta genel araba tamiri.

Aramayı yukarıdaki ile aynı şekilde yaparsınız; “araba tamir kılavuzu (veya açıklama) + onarım alanı ve olsun kaynaklar listesi üzerinden gidin.

Bakım kılavuzları

Araç bakımı, araç markanız ve modelinizle yakından ilişkili olsa da, bir Cadillac, VW veya Mercedes’iniz olsun, örneğin yağ değiştirme, hava filtrelerini değiştirme, motor yıkama, sıvı bakımı, katmanınız gibi oldukça yaygın olan bazı bakım sorunları vardır. bakım vs. Bakım türlerine, bakımın türüne ek olarak “araç bakım kılavuzu (veya açıklama)” artı sonuçta marka ve modelinizi arayarak erişebilirsiniz.

Sanırım çevrimiçi otomotiv tamir ücretsiz şeyler miktarına hayran kalacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir