Bir Oto Cam Tamir Şirketi Seçmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir Oto Cam Tamir Şirketi Seçmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Otomatik cam onarımı söz konusu olduğunda en iyi seçimi yapmak zor olabilir. Herkes alanda olduğu sürece uzman olduğunu iddia ediyor. Ancak, bu her zaman böyle değildir. Birçok şirket en iyi eğitime sahip değildir ve sadece para kazandıktan sonradır. Bir onarım şirketinin neler yapabileceğini anlamak önemlidir. Randevu almaya karar vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken şeyler vardır.

Mola yayılıncaya kadar beklemeyin

Birçok kişi bir değişim yapmadan önce uzun süre bekler. Bozulmuş bir ön cam ile etrafta dolaşırsanız, kendinizi büyük bir risk altında bırakıyorsunuz. Çatlaklar aslında sürüş sırasında görüş hattına yayılabilir. Böylece yapısal bütünlük azalır. Bu, bir kazayla karşılaşacak olursanız enkazı ele alması ve sizi koruması gerektiği kadar etkili olmayacağı anlamına gelir. Çoğu yerde, ön camda bir çatlak varken sürüşe çıkmak yasal değildir. Bir çatlak varsa, araç muayeneleri başarısız olacaktır.

Sigorta kapsamınız sıfırdan düşülebilir olsa bile yeni bir ön cam almak ücretsiz değildir

Yeni bir ön cam için ödeme yapmanız gerekmeyebilir, ancak yine de daha yüksek sigorta oranları ile ödeme yaparsınız. Ortalama olarak, yeni araçların eski araçlardan daha yüksek dereceli ön camları vardır. Bu aylık orana göre uygulanır. Teknisyenler onarımı teşhis etmekten sorumludur.

Yeni ön cam her zaman orijinal cam kadar büyük değildir

Birçok insan yeni camın orijinal olarak takılan cam kadar iyi olduğunu düşünüyor. Bu çizgi boyunca düşünmek çok kolay olsa da, her üreticinin farklı özelliklerde bir cam kullandığı gerçeğini takdir etmek önemlidir. Genellikle, üretici, kurulumu yaparken çok güvenli ve sızdırmaz bir conta oluşturarak çok güçlü bir yapıştırıcı kullanır. Onarımın yapıldığı yere dikkat edin. Çünkü iyi yapılmazsa sızıntı yapabilir ve bir kaza meydana geldiğinde kavrama kaybına ve hava yastıklarınızın arızalanmasına neden olabilir. Bu sizi büyük bir risk altına sokar.

Randevu almadan önce şirketten sorulacak şeyler

Sorulması gereken ilk sorulardan biri, bu tür onarımları gerçekten teklif edip etmedikleri ve mola vermeden önce ne kadar büyük olması gerektiğidir.

Ayrıca onarım için para iade garantisi politikası hakkında sormak gerekir. Bunun yalnızca yeni ön camlar için mi yoksa tüm onarımlar için mi sunulduğunu öğrenin.

Sormanız gereken diğer bir şey, su sızıntılarını kapsamak için garantileri olup olmadığıdır. Mobil hizmetler ve ücretsiz tahminler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sormanız gereken en önemli şeylerden biri, arabayı sürmeden önce ne kadar beklemek zorunda kalacağınızdır. Soğuk mevsimde, yapışkan daha yavaş bir hızda kurur ve tekrar kullanmadan önce ne kadar beklemek zorunda kalacağınızı bilmenize yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir