Araç Sigorta ile ilgili İpuçları, Püf Noktaları ve Tavsiyeler

Araç Sigorta ile ilgili İpuçları, Püf Noktaları ve Tavsiyeler

Kendiniz veya genç sürücüleriniz için araç sigortasına sahip olmadığınız için kendinizi finansal yük riskine sokmayın! Araç sigortasına sahip olmak, bir trafik kazası geçirirseniz sizi korur ve maliyetleri dengelemeye yardımcı olur. Size veya genç sürücünüzün ihtiyaçlarına uygun doğru otomatik sigorta şirketini seçmek için aşağıdaki ipuçlarını kullanın.

Araba sigortasını seçerken, maddi hasar ve bedensel yaralanmalardan sorumlu olduğunuzda kendinizi koruduğunuzdan emin olun. Bu alandaki doğru kapsama alanı, bir kaza durumunda büyük bir fark yaratabilir. Yeterli kapsamın bulunmaması sizi kurtarmak zor olabilecek bir davaya bırakabilir.

Genç bir sürücüye sigorta yaparken, tüm uygun indirimleri sorarak araba sigortası maliyetlerinizi düşürün. Sigorta şirketleri genellikle iyi öğrenciler, iyi sürüş kayıtları olan genç sürücüler ve defansif sürüş kursu almış genç sürücüler için bir indirime sahiptir. Eğer ergen çocuğunuz sadece ara sıra bir şoför ise indirimler de mevcuttur.

Genç bir sürücü için sigorta göz önüne alındığında, pahalı bir araba satın almamak akıllıca olacaktır. Oranlar gençler için yeterince yüksek, bir arabanın türüne ve değerine bağlı olarak fırlayacaklar. Bu durumda güvenlik, sigorta maliyetlerini etkileyen en yüksek faktörlerden biridir.

Otomatik sigorta oranlarınızı düşürmenin en iyi yollarından biri, sigorta şirketine güvenli ve güvenilir bir sürücü olduğunuzu göstermektir. Bunu yapmak için güvenli bir sürüş kursuna katılmayı düşünmelisiniz. Bu kurslar uygun fiyatlı, hızlıdır ve sigorta poliçenizin ömrü boyunca binlerce dolar tasarruf edebilirsiniz.

Bir otomobil sigortası için alışveriş yaparken, çoğu şirket çekme, yol kenarı yardımı, GPS hizmetleri ve diğer eklentiler gibi ekstralar sunacaktır. Bir tutam içinde iseniz bunlar kullanışlı olabilir, ancak gerçekten pahalı olabilirler. Sigortanızdan tasarruf etmek için bu ekstralara hayır deyin.

Otomobil sigortanızın maliyetini belirleyen birçok faktör vardır. Yaşınız, cinsiyetiniz, medeni haliniz ve konumunuz önemli bir rol oynar. Bunların çoğunu değiştiremezsiniz ve az sayıda insan araba sigortasından tasarruf etmek için hareket eder veya evlenirse, kullandığınız araba türünü de kontrol edebilirsiniz, bu da bir rol oynar. Çok sayıda güvenlik seçeneği ve hırsızlık önleme sistemi bulunan araçları seçin.

Hem eviniz hem de otomobiliniz için aynı sigortacıyı kullanarak ne kadar tasarruf edeceğinizi kontrol edin. Bazı şirketler, onlarla birden fazla politikanız varsa indirim sunar. Bugün şirketlerin çoğunluğu çeşitli öğeleri sigortalamaktadır, bu nedenle olasılığı araştırmak iyi bir fikirdir.

Primlerinizde adil bir fiyatlandırma yaptığınızdan emin olmak için, bildirilen bilgilerinizin politikanızda doğru olduğunu doğrulayın. Örneğin, aracınızın markası / modelinin doğru olduğundan, politikayı çıkardığınızda araç üzerindeki mil sayısının, vb. Olduğundan emin olun. Daha kısa işe gidip gelme mesafeleriniz, priminiz üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabileceğinden, bildirilen işe gidip gelme mesafeniz bile önemlidir. tasarruf.

Boşanma davası açarsanız ve eski sevgilinizin poliçenizde olmasını istemiyorsanız, sigorta şirketinize başvurduğunuzdan emin olmak istersiniz. Sigorta poliçenizdeyken bir kaza geçirirlerse, oranlarınız yükselebilir ve bu şirketle ilgili bir poliçeniz olduğu süre boyunca hatalarını ödemek zorunda kalacaksınız.

Yeni bir araba satın aldığınızda, sigorta fiyatlarınızı göz önünde bulundurmalı ve alabileceğiniz en iyi güvenlik özelliklerini aramalısınız. Daha güvenli otomobiller sigortalamak için daha ucuzdur. Sigorta şirketleri tıbbi sorumluluktan sorumlu olduğu için, bir kazada yaralanmaları en aza indiren güvenli araçlar için daha düşük bir prim talep edecektir.

Eyaletinizdeki otomobil sigortası ile ilgili yasaları bilir. Neredeyse her eyalette araba sigortası zorunludur. Yeterli araba sigortası taşımadığından ağır para cezaları ve cezalarla karşılaşabilirsiniz. Bazı eyaletlerin sigortasız ihlal edenlere tekrar hapis cezası verdiği bilinmektedir. Yasalara uymanız için kendinizi eğitmek önemlidir.

Otomobil sigortanız için bir sigorta şirketine karar vermeye çalışırken, eyaletinizden sigorta bölümüne danışmalısınız. Burada kapalı sigorta davaları, önemli finansal veriler ve lisanslama bilgilerini içerecek bazı değerli bilgiler bulacaksınız. Bu araştırma, bu sigorta şirketine güvenmek konusunda kendinizi rahat hissedip hissetmeyeceğinize karar vermenize yardımcı olacaktır.

Otomatik sigorta kapsamınızı önden bir ödeme ile ödeyin. Tam ödeme yaptığınızda, aylık ödeme yapıyorsanız olduğu gibi sizden faiz ücreti alınmayacaktır. Bu, kapsamanızın önceden ödenmesi durumunda bazı şirketlerin size indirim sunduğu anlamına gelir. Aylık ödemeler uygun olabilir, ancak istediğiniz kadar uygun olmayabilir.

Bir kentsel alanda veya çok sayıda vahşi hayvanın olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, sigortanızda hayvan çarpışmasını düşünmek isteyebilirsiniz. Bir hayvana, özellikle de büyük bir hayvana çarptıktan sonra bir arabayı tamir etmek size binlerce dolara mal olabilir. Hayvan çarpışması tüm bu masrafları karşılar.

Araç sigortası primlerinizin maliyetini belirlemenin büyük bir kısmı, kullandığınız araç türüyle ilgilidir. Yeni bir araba için pazarda olduğunuzda, örneğin onarılması daha pahalı olan arabaların genellikle daha yüksek sigorta oranları ile sonuçlanacağını unutmayın.

Araç sigorta planınızın araç kiralama için ön ödeme yaptığından emin olun. Politikaları kira kapsamı içermeyen sürücüler bu amaç için ek sigorta yaptırmak isteyebilirler. Ekstra politika günde 20 $ kadar olabilir. Aracınız büyük onarımlar gerektiriyorsa, bir süredir ödeme yapıyor olabilirsiniz.

Çocuğunuzun veya kendinizin otomatik sigorta olmadan araba kullanmasına izin vermeyin. Araba kazaları ve araba tamirleri inanılmaz derecede pahalı olabilir. Bir şey olmadan önce otomatik sigorta yaptırmak önemlidir, böylece sizi ve ailenizi mali bir mücadeleden koruyabilirsiniz! Bugün otomobil sigortası almak için yukarıdaki ipuçlarını kullanın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir