Araç Kasko Ödemesini Azaltmanın 5 Yararlı Yolu

Araç Kasko Ödemesini Azaltmanın 5 Yararlı Yolu

Bir araba kullanmak ve bakımını yapmak uzun vadede çok paraya mal olma potansiyeline sahiptir. Dolayısıyla, otomobil sigortası gibi zorunlu giderler gibi maliyetleri mümkün olduğunca azaltmanın yollarına bakmak yararlı olabilir. Otomatik sigorta oranlarını düşürme yeteneğine sahip birkaç pratik adım:

Satın almadan önce bir teklif alın

Yepyeni bir araç satın almadan önce bir veya iki sigorta acentesini aramak, olası sigorta maliyetlerinin erken bir göstergesini verebilir. Sigorta primleri, aracın markası, modeli ve yaşına göre önemli ölçüde değişebilir. Belirli bir aracın sigortasının çok pahalı olması muhtemelse, başka bir yere bakmak daha pratik olabilir.

Eski araçlarda kapsama alanını gözden geçirin

Finansı olmayan eski otomobiller için, sadece çarpışma için sigorta kapsamını gözden geçirmeye değer olabilir. Bu, üçüncü taraf bir araca hasar verilmesi durumunda gerekli olan koruma türüdür. Birçok durumda, bu basit adım, sigorta maliyetinden yararlı bir tasarruf sağlamaya yardımcı olabilir.

Tek bir sigorta şirketi kullanın

Otomatik, ev, seyahat vb. Gibi birden fazla politika için tek bir sigorta şirketi kullanmaya çalışın. Bunun bir yararı, genellikle toplamın% 10-15’inde olan çok satırlı bir indirim kazanma yeteneğidir. yıllık prim.

Dikkatli sürüş

Daha düşük prim için teşvikler sunan birçok sigorta poliçesi vardır. Bu teşviklerden biri, kazalardan uzak durmayı ve hızlanmayı önleyebilecek dikkatli bir sürüşün kanıtlanmış bir kaydıdır. Bu, yıllık primde yaklaşık% 5-7.5 oranında daha fazla indirim verme potansiyeline sahiptir. Ayrıca, 3 yıllık bir süre boyunca trafik ihlallerinden kaçınarak; maliyetlerden daha fazla kesinti elde etmek mümkündür.

İndirilebilir tutarı artırın

Maliyetleri kontrol etmenin bir başka basit adımı, indirilebilir tutarın arttırılmasıdır. Bu, talepte bulunurken politika sahibi tarafından ödenen ilk miktardır. İndirimi 250 dolardan 500 dolara çıkararak önemli bir fark yaratma potansiyeli vardır. İndirilebilir tutar, sigorta primini kontrol etmek için uzun bir yol kat etmesi gereken 1.000 $ ‘a kadar artırılabilir. Ancak, yalnızca indirilebilir bir tutarın sigorta talebinde bulunulması gerektiğinde kolayca karşılanabilir ve kolayca ödenebilir bir tutarda artırılması mantıklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir